Oman äidinkielen kurssit

Ilmoittautumiset Wilman kautta alkavat 27.5.2019.  Tarjoittimessa lukee kurssin nimi, kieli, opetusaika ja -tila. Opetusajat ja -tilat ovat melkein samat kuin tänä lukuvuonna (paitsi venäjä ja kurdi).

 

OÄIal01.ALBANIA SYKSY ke 16.30 Kirkkojärvi ALBANIA SYKSY ke 16.30 Kirkkojärvi Rushiti Shkurta Kirkkojärvi

OÄIal02.ALBANIA KEVÄT to Kirkkojärvi ALBANIA KEVÄT to Kirkkojärvi Rushiti Shkurta Kirkkojärvi

 

OÄIal05.ARABIA SYKSY ke. 16.30 Kirkkojärvi ARABIA SYKSY ke. 16.30 Kirkkojärvi Rushiti Shkurta Kirkkojärvi

OÄIal06.ARABIA KEVÄT ke. 16.30 Kirkkojärvi ARABIA KEVÄT ke. 16.30 Kirkkojärvi Rushiti Shkurta Kirkkojärvi

 

OÄIen01.ENGLANTI SYKSY pe. 16.30 Tapiola ENGLANTI SYKSY pe. 16.30 Tapiola Sawchuk-Vehkavuori Jenneth Tapiolan lukio

OÄIen02.ENGLANTI KEVÄT pe 16.30 Tapiola ENGLANTI KEVÄT pe 16.30 Tapiola Sawchuk-Vehkavuori Jenneth Tapiolan lukio

 

OÄIes01.ESPANJA SYKSY to 17.45 Kuitinmäki ESPANJA SYKSY to 17.45 Kuitinmäki Coba Gonzalez Minerva Kuitinmäki

OÄIes02.ESPANJA KEVÄT to 17.45 Kuitinmäki ESPANJA KEVÄT to 17.45 Kuitinmäki Coba Gonzalez Minerva Kuitinmäki

 

OÄIfa03.PERSIA SYKSY pe. 16.30 Ruusutorppa PERSIA SYKSY pe. 16.30 Ruusutorppa Houshangi Zahra Ruusutorppa

OÄIfa04.PERSIA KEVÄT pe. 16.30 Ruusutorppa PERSIA KEVÄT pe. 16.30 Ruusutorppa Houshangi Zahra Ruusutorppa

 

OÄIku01.KURDI SYKSY ti. 18.00 Ruusutorppa Kilonpuisto KURDI SYKSY ti. 18.00 Ruusutorppa Kilonpuisto JAHO Ruusutorppa

OÄIku02.KURDI KEVÄT ti. 18.00 Ruusutorppa KURDI KEVÄT ti. 18.00 Ruusutorppa JAHO Ruusutorppa

 

OÄIma04.MANDARIINIKIINA SYKSY pe. 16.45 Tapiola MANDARIINIKIINA SYKSY pe. 16.45 Tapiola Zhang Qiuju Tapiolan lukio

OÄIma05.MANDARIINIKIINA KEVÄT pe. 16.45 Tapiola MANDARIINIKIINA KEVÄT pe. 16.45 Tapiola Zhang Qiuju Tapiolan lukio

 

OÄIpo01.PORTUGALI SYKSY ti. 18.00 Ruusutorppa PORTUGALI SYKSY ti. 18.00 Ruusutorppa Hajjar Babel Ruusutorppa

OÄIpo02.PORTUGALI KEVÄT ti. 18.00 Ruusutorppa PORTUGALI KEVÄT ti. 18.00 Ruusutorppa Hajjar Babel Ruusutorppa

 

OÄIra01.RANSKA KEVÄT ma 18.00 Kirkkojärvi RANSKA KEVÄT ma 18.00 Kirkkojärvi Parisot Olivier Kirkkojärvi

OÄIra02.RANSKA SYKSY ma 18.00 Kirkkojärvi RANSKA SYKSY ma 18.00 Kirkkojärvi Parisot Olivier Kirkkojärvi

 

OÄIsa01.SAKSA KEVÄT to. 18.00 Kuitinmäki SAKSA KEVÄT to. 18.00 Kuitinmäki Friedrich Richard Kuitinmäki

OÄIsa06.SAKSA SYKSY to. 18.00 Kuitinmäki SAKSA SYKSY to. 18.00 Kuitinmäki Friedrich Richard Kuitinmäki

 

OÄIso03.SOMALI SYKSY ti. 16.00 Ruusutorppa SOMALI SYKSY ti. 16.00 Ruusutorppa Ares Ahmed Ruusutorppa

OÄIso04.SOMALI KEVÄT ti. 16.00 Ruusutorppa SOMALI KEVÄT ti. 16.00 Ruusutorppa Ares Ahmed Ruusutorppa

 

OÄIun02.UNKARI SYKSY ke. 17.00 Kilonpuisto UNKARI SYKSY ke. 17.00 Kilonpuisto Richter Zsofia Kilonpuisto

OÄIun04.UNKARI KEVÄT ke. 17.00Kilonpuisto UNKARI KEVÄT ke. 17.00Kilonpuisto Richter Zsofia Kilonpuisto

 

OÄIve03.VENÄJÄ SYKSY ti. 17.45 TAPIOLA VENÄJÄ SYKSY ti. 17.45 TAPIOLA Kukkonen Olga Tapiolan lukio

OÄIve04.VENÄJÄ KEVÄT ti 17.45 Tapiola VENÄJÄ KEVÄT ti 17.45 Tapiola Kukkonen Olga Tapiolan lukio

OÄIve05.VENÄJÄ syksy PE 17.15 MAININKI VENÄJÄ syksy PE 17.15 MAININKI Kukkonen Olga Maininki

OÄIve06.VENÄJÄ kevät PE 17.15 MAININKI VENÄJÄ kevät PE 17.15 MAININKI Kukkonen Olga Maininki

 

OÄIvi01.VIRO SYKSY ti 18.15 Kilo VIRO SYKSY ti 18.15 Kilo Kerma Siiri Kilo

OÄIvi02.VIRO KEVÄT ti 18.15 Kilo VIRO KEVÄT ti 18.15 Kilo Kerma Siiri Kilo